Úprava zdravia si nevyžaduje vždy odborníkov

Keď chodíte po vonku a dýchate, uvedomujete si vôbec, čo dýchate? Ak žijeme na rušných miestach s veľkou dopravou, nečistý vzduch nám ani nepríde ako zlý. Veľký rozdiel by sme si ale všimli, ak by sme sa ocitli v horách alebo na dedine. Škodlivé výpary nielen z áut, ale aj z tovární postupne zamorujú náš organizmus. K tomu prospievajú aj iné faktory, ako nezdravá strava a sladené mlada cviciaca zenabublinkové nápoje, málo pohybu, fajčenie či pitie alkoholu. Ak to už naše telo nezvláda, reaguje zhoršením zdravia. Telo plné toxínov je skoro permanentne unavené, má málo energie, pokožka je bledá, pôsobí bez života, má problémy s trávením…Objaviť sa môžu aj vážnejšie problémy. Napríklad nabratie na váhe, zvýšenie krvného tlaku alebo aj bolesti na rôznych častiach tela, často aj na chrbte alebo na krížoch. Ako je možné svoje telo prečistiť a zdraviu dať druhú šancu?

Sebazaprenie je základom k dobrému zdraviu

Aby sa vaše zdravie obnovilo a opäť ste začali seba vnímať ako energického mladého človeka, sa je potrebné vzdať mnohých vecí. Celá detoxikácia by nemala trvať menej ako týždeň. Ideálne je, ak ju rešpektujete počas dvoch týždňov. Nič sa však nestane, ak s jej zásadami vydržíte aj niekoľko rokov. Veď vaše telo a zdravie sa vám za to odvďačia. Čoho sa je teda potrebné vzdať a čo je dovolené konzumovať?

Vzdajte sa bieleho pečiva, sladkostí, prislaných, mastných a vyprážaných jedál, múčnych jedál, bublinkových sladených vôd. Samozrejme k veľkým obmedzeniam a zákazom pridávame aj fajčenie a pitie alkoholu. Naopak, k správnej detoxikácii je žiaduce konzumovať veľa vitamínov a vlákniny obsiahnutých v ovocí alebo v zeleniny. Zakázané nie je ani celozrnné pečivo a určite nezabúdajte na pravidelný pitný režim – vodu. K dokonalej detoxikácii a obnove zdravia je najlepšie úplne prestať fajčiť a upustiť od alkoholických večerov s kamarátmi alebo rodinou. Ak k tejto kúre pridáte aj viac pohybu, vaše telo a s ním aj vy budete viac ako spokojní. Podporu v niekoľkotýždňovej procedúre vám môžu dodať aj tabletky na detoxikáciu.

Poctivou detoxikáciou si toho môžete zlepšiť skutočne dosť. Nielen vaše vnútro, prečistenie čriev a iných orgánov, zlepšené trávenie, zníženie vysokého tlaku a úbytok bolestí. Ale zlepšené zdravie sa prejaví aj navonok. Vaša pleť opäť nadobudne farbu – nebude bledá a unavená. Unavení už nebudete ani vy. Pokožka sa napne a bude pôsobiť mladistvo. Okrem iného pôsobí detoxikácia aj na chudnutie. Už len počas prvých dvoch týždňov môžete schudnúť aj niekoľko kilogramov.

Najlepší štart na chudnutie

Ak ste sa rozhodli schudnúť, to najlepšie, čo môžete urobiť, je začať tento proces detoxikačnou kúrou. Tá vaše telo vyčistí a pripraví na ďalšie chudnutie. Zrýchli sa váš metabolizmus a spaľovanie tukov. Budete podávať väčšie výkony. Po absolvovaní niekoľko týždňovej očisty tela za pomoci tabletiek ich môžete nahradiť tabletkami na chudnutie. Tie pôsobia na iné oblasti tela. Ich hlavnou úlohou je podporovať spaľovanie tukov a zamedzovať ich usádzaniu. Ak ale rešpektujete zásady zdravého, pravidelného a pestrého stravovania, nemali by ste s tým mať problém. S predchádzajúcou detoxikáciou ide chudnutie a znižovanie váhy oveľa rýchlejšie. Dokonca vás môže nabudiť tak, že chudnúť pre vás nebude utrpením, ale radosťou. S odstránením toxínov sa totiž odstraňujú aj depresie či iné pochmúrne nálady.

Krajší a zdravší aj bez fajčenia

Aké obdobie je lepšie na zbavenie sa zlozvykov, ako to, keď ste namotivovaný a chcete si celkovo zlepšiť vaše zdravie? Detoxikácia spustí nielen schudnutie, ale dáva vám priestor aj vtedy, ak ste sa rozhodli prestať fajčiť. Pokiaľ ste fajčiar, jej účinky budú ešte viac viditeľnejšie. Možno ste stratili v tvári farbu, začala vám ochabovať, máte problémy s kondičkou, pociťujete bolesti v hrudi alebo chrbte. Aj za to môže fajčenie a orgány, ktoré poškodzuje. Určite si ale uvedomujete, že dymom z nich nepoškodzujete len seba, ale aj všetkých vo vašom okolí. Zbavte sa ho a predlžte si svoj život na maximum. V túžbe po cigarete vám môžu zabrániť náplasti, kvapky, sirupy, alebo aj tabletky, s ktorými je prestať fajčiť ľahšie. Obsahujú látky, ktoré do vášho tela vysielajú impulzy uspokojenia sa nikotínom, pričom ten samozrejme neobsahujú. Tak ani nemáte potrebu siahnuť po balíčku cigariet.

Aj vysoký tlak už môže byť minulosťou

Škodliviny nahromadené v tele a s nimi úzko súvisiaca nadváha nadmieru zaťažujú srdce a cievny systém, čo sa môže prejaviť aj starsi panzvýšením krvného tlaku. Ak si svoje telo prečistíte, je veľká šanca, že sa vám okrem zdravia ako takého upravia aj tieto hodnoty. Určite ale s dlhodobým problémom treba zájsť k doktorovi. Ako podpornú liečbu vysokého tlaku či už chronického alebo občasného, si môžete zvoliť buď kvapky alebo tabletky. Tie by vám mali od nepríjemností a príznakov zvýšeného tlaku uľaviť skoro okamžite. Rozhodne vylúčte alebo na maximum obmedzte konzumáciu presolených, mastných a vyprážaných jedál.

Bolesť chrbta a krížov bude preč behom okamihu

Už vyššie sme naznačili, že usadené toxíny môžu tlačiť na orgány, čím spôsobujú rôzne bolesti. Nakoľko sa nachádzajú hlavne v trupovej časti, bolesť sa môže vyskytnúť v chrbte, krížoch, ale napr. aj v hrudi alebo bruchu. Aj v tejto veci môže byť očista organizmu nápomocná. Ak ale máte pocit, že problém nebude súvisieť s orgánmi, ale zapríčinili ste si ho napr. úrazom, alebo máte prebiehajúci zápal či inú jeho príčinu, je tu riešenie.  Rýchlu úľavu od bolesti chrbta, krížov a iných kĺbov a začiatok hojenia príčiny spustí aj gél, krém či masť. Zakúpiť si však môžete aj tabletky, tie však účinkujú pomalšie. Človek so svojim zdravím nebude spokojný, kým ho trápia bolesti. Pomocou rôznych prípravkov sa ich ale viete rýchlo zbaviť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najnovšie články

Najnovšie komentáre

    GiottoPress by Enrique Chavez