PZP online porovnanie si hneď obľúbite

PZP onlineNajľahšou a najjednoduchšou cestou vybavovania hocičoho, nielen zabezpečenia dopravných prostriedkov, je elektronická komunikácia. Vďaka internetu si nemusíte odsledovať ani hodinu, ani deň, kedy by bola pobočka niektorej poisťovne otvorená. Nakoľko je internetové pripojenie dostupné skoro vždy, PZP online je to najrýchlejšie a najpohodlnejšie možné riešenie. Existuje niečo príjemnejšie ako si môcť všetko vybaviť z pohodlia domova? Nemusíte sa na to špeciálne obliecť, ani sa báť osobnej komunikácie. Pretože áno, nejeden z nás má z osobného vybavovania a prezentovania sa ako takého, veľkú hrôzu. To všetko môžete hodiť za hlavu a okrem toho môžete získať to najlepšie a najlacnejšie PZP iba preto, že si ho uzatvoríte online.

Bezplatná kalkulačka na porovnanie PZP online

Rozumieme, že pokiaľ ste v internetovej sfére nováčik, ste voči nej zo začiatku skeptický. Ako zástanca starej školy by ste si do poisťovne zašli najradšej osobne. No množstvo povinností, vyčerpanie a možno ani nevhodný pracovný čas vám tieto plány maria. Nemusíte to ale nijako ľutovať. Pretože PZP online pomocou kalkulačky na porovnanie vám garantuje tie najlacnejšie ceny. Takú by vám nedala ani tá istá poisťovňa, ak by ste si ho išli vybavovať osobne do jej pobočky. O tom si však povieme neskôr.

Celé toto poisťovníctvo je maximálne bezpečné. Nikto vaše údaje neukradne, nakoľko ani nemusíte v prvotnej fáze zadávať nič osobné. Konkrétnejšie informácie by boli potrebné iba vtedy, ak si nejaké konkrétne povinné zmluvné poistenie z ponuky vyberiete. Budú nutné na zostavenie poistnej zmluvy, ktorú by ste vzápätí dostali na mail. Takže priamo na porovnávacej stránke neplatíte nič. A teda sa nemusíte obávať toho, žeby boli vaše platobné alebo iné osobné informácie akýmkoľvek spôsobom zneužité.

Okrem toho, že sa nemusíte ničoho obávať, tak si poistenie vozidiel online budete len vychvaľovať. Ušetríte ním hneď niekoľkonásobne. V prvom rade možno hovoriť o hodinách času a v druhom rade o stovkách ušetrených eur. Pritom nezáleží na tom, či si chcete váš dopravný prostriedok zabezpečiť prvýkrát alebo už nejaké zabezpečenie máte a možno hľadáte čosi výhodnejšie.

Namiesto osobného hľadania sa venujte niečomu inému

Každý si túži po práci zájsť niekam na kávu alebo sa len tak vystrieť na svoj gauč a možno si pozrieť nejaký film. Predstava lozenia po pobočkách rôznych poisťovní nie je práve tá najpríjemnejšia a preto vám poisťovníctvo uľahčuje život a umožňuje vám robiť to, čo sa páči vám. Ak sa rozhodnete pre porovnanie PZP online, bez preháňania ušetríte aj niekoľko hodín, ak nie dní času. Namiesto toho budete všetky možné ponuky vidieť do pár sekúnd od vypísania jedného formulára s parametrami poisťovaného dopravného prostriedku.

Nielenže sa kvôli prieskumu PZP nemusíte vzdať vášho voľného času…ale vďaka niekoľko stoviek eurovej úspore z poistného sa môžete (prípadne vašu polovičku) obdarovať nejakým pekným kúskom oblečenia. Táto úspora niekedy dosahuje rozmery luxusného víkendového pobytu. Zbytočne by ste platili vysoké sumy, ak to isté môžete mať za oveľa lacnejšie. Jedno by to bolo snáď len tomu, kto so svojimi peniazmi nemá čo robiť.

Nemusíte sa ničoho obávať…

Prístrojová doska vo vozidleVyššie sme už naznačili, že vo vyhľadávaní toho najlepšieho, najvhodnejšieho a možno aj najlacnejšieho zabezpečenia pre vás, vám pomôže bezplatná kalkulačka. Nájdete ju napríklad aj na stránke v odkaze vyznačenom v úvode tohto článku.

Online kalkulačka na výpočet a porovnanie povinného zmluvného poistenia vozidiel je najlepším a najpokrokovejším nástrojom, ktorý vám ušetrí život v každom smere. Hodiny času a stovky eur. K tomu vám stačí vypísať jeden formulár, ktorý vám v priebehu niekoľkých sekúnd zobrazí vaše ponuky poistenia. Máte s ňou garantovanú tú najlepšiu trhovú cenu, nakoľko vám zaráta čo najviac možných zliav. Samozrejme, bude na vás označiť niektoré z nich, ktoré k vášmu aktuálnemu stavu pasujú.

Poistenie vozidiel pomocou porovnanie z kalkulačky je to najlacnejšie aj kvôli všeobecnej zľave 10%. Tá je zarátaná len vďaka tomu, že ste sa váš dopravný prostriedok rozhodli zabezpečiť týmto spôsobom. Z toho logicky vyplýva, že cena poistného za ten istý dopravný prostriedok v rovnakej poisťovni bude nižšia cez internetový formulár, než keby ste oňho žiadali v akejkoľvek pobočke.

Po zobrazení výsledkov porovnania vás nikto nenáhli. Máte dostatok času na skúmanie vašich možností poistenia, prípadne na voľbu toho správneho pre vás. Ak ste si vybrali, stačí len na ňu kliknúť. V tomto kroku sa od vás bude požadovať vypísanie osobných kontaktných údajov na vytvorenie zmluvy povinného zmluvného poistenia, ktorá vám bude behom nasledujúcich minút po ich vypísaní zaslaná na mail. Spolu s ňou dostanete aj údaje na zaplatenie poistného, dočasnú bielu kartu a podmienky zmluvy. Originál bielej a zelenej karty vám bude zaslaný po zaevidovaní vašej platby poisťovňou.

Povinné zmluvné poistenie je nutné na všetky vozidlá

Ak vlastníte alebo plánujete kúpu iného typu dopravného prostriedku ako je osobné auto, vedzte, že tento typ zabezpečenia platí aj naňho. Nie je pritom podstatné, či ho využívate na verejných cestách alebo mimo nich. Zákon je zákon a je potrebné ho rešpektovať, ináč vám za neplatné alebo za neprítomné povinné zmluvné poistenie hrozia vysoké sankcie. U nás môžu siahať aj do niekoľkých tisíc eur a v niektorých zahraničných štátoch vám nepoistený dopravný prostriedok môžu zabaviť.

Aby sme vám dali nejakú pomôcku, na základe ktorej budete vedieť, ktorý prostriedok je nutné poistiť, uvedieme túto. Povinné zmluvné poistenie je nevyhnutné na vozidlá s povinnosťou platného technického preukazu. Rovnako aj pre tie prostriedky, ktoré vstupujú do premávky a svojou činnosťou môžu spôsobiť väčšiu či menšiu škodu. Ide teda o:

  • auto,
  • nielen osobné, ale aj nákladné,
  • motocykel,
  • traktor,
  • autobusy,
  • poľnohospodárske a cestné stroje,
  • prípojné a návesné vozidlá,
  • historické vozidlá s EČV aj bez neho atď.

Ak by ste mali ohľadom poistenia vozidiel nejaké nejasnosti, neváhajte sa nás opýtať, prípadne sa kontaktujte na dopravnom inšpektoráte.

Viacej o poisťovniach: https://www.investopedia.com/articles/personal-finance/010715/worlds-top-10-insurance-companies.asp

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najnovšie články

Najnovšie komentáre

    GiottoPress by Enrique Chavez